Historia firmy

Kirkman Logo

Jesteśmy obecni na rynku

od ponad 60 lat...

chłopiec w czapce

Fundamenty

Od swoich skromnych początków, Kirkman® stał się wiodącym producentem suplementów diety dla rosnącej społeczności osób o szczególnych potrzebach.

Firma Kirkman® została założona w 1949 r. w Seattle w stanie Waszyngton w USA przez Lyle Wellman oraz Billa Grahama. Partnerzy prowadzili firmę do 1967 r., kiedy sprzedali ją przedsiębiorcy Stanowi Bachmanowi, który przeniósł firmę do Portland.

Dr Bernard Rimland

W 1967 r. Bachmann otrzymał poruszający list od psychologa dr Bernarda Rimlanda, który pilnie poszukiwał producenta dla konkretnego produktu multiwitaminowego opracowanego dla osób o specjalnych potrzebach. Wierzył, że dana mieszanka witamin i minerałów o wysokiej zawartości witaminy B6 i magnezu pomogłaby jego pacjentom.

Dr Rimland napisał do 26 producentów witamin z rejestru Thomas Register aby zapytać, czy byliby skłonni przygotować specjalną mieszankę witamin dla dzieci ze specjalnymi potrzebami. Dwadzieścia cztery z 26 firm nie odpowiedziało. “Jedna z dwóch firm, które odpowiedziały po prostu powiedziała 'Nie zainteresowani'. Druga firma, Kirkman® Labs z Portland w stanie Oregon, powiedziała 'Oczywiście, z przyjemnością pomożemy. Powiedz tylko, czego potrzebujesz'. Bardzo miłe i ważne pismo!” powiedział dr Rimland.

Ken i Helen Humphrey

W 1982 r., kiedy Bachman chciał przejść na emeryturę, sprzedał firmę Kirkman® swoim dobrym przyjaciołom Kenowi i Helen Humphrey. Rozwinęli oni bliską osobistą relację z dr Rimlandem, która trwała aż do śmierci psychologa w 2006 r.

David Humphrey

W 1999 r. syn Kena i Helen Humphrey – David, prawnik, dołączył do firmy Kirkman®. David poszerzył ofertę suplementów włączając ponad 400 produktów opracowanych dla coraz większej liczby klientów o specjalnych wymaganiach i wrażliwości na pokarmy. W rezultacie tych działań, Kirkman® jest uznanym liderem w zakresie suplementów diety dla osób ze specjalnymi potrzebami.

Ultra Tested™

W maju 2011 r. Kirkman® wprowadził serię produktów Ultra Tested™, która wyznacza nowy standard czystości dla suplementów diety.

Seria Ultra Tested™ powstała w odpowiedzi na wzrastającą liczbę dowodów naukowych wskazujących, że toksyny pochodzące ze środowiska powodują poważne problemy zdrowotne, dotyczące zwłaszcza rozwoju dzieci i niemowląt.

Produkty Ultra Tested® firmy Kirkman® testowane są pod kątem zawartości ponad 950 zanieczyszczeń ze środowiska, w tym pestycydy, insektycydy, fungicydy, herbicydy, biocydy, substancje zaburzające funkcjonowanie układu hormonalnego i inne szkodliwe substancje chemiczne. Żadna inna firma na świecie nie prowadzi badań czystości w takim zakresie.

Kirkman® nieustannie przoduje w nowych rozwiązaniach dotyczących produktów, aby lepiej spełniać potrzeby swoich klientów.