Ultra Tested®

Wyznaczamy nowe standardy . . .

Ultra Tested Logo

Testy czystości pod kątem zawartości ponad 950 zanieczyszczeń środowiskowych


Co wyróżnia serię produktów Ultra Tested?

Ultra Tested Logo

Ultra Tested® oznacza najwyższy standard testowania czystości w branży suplementów diety. Opracowany przez firmę Kirkman® protokół Ultra Tested® zakłada badanie każdego surowca na zawartość ponad 950 zanieczyszczeń ze środowiska, a także badanie gotowych produktów pod kątem obecności 24 metali ciężkich, bakterii, drożdży, pleśni i powszechnych alergenów. Żaden inny producent suplementów diety na świecie nie oferuje testów czystości na takim poziomie.

Znak Ultra Tested® (zdjęcie po prawej) zapewnia czystość i bezpieczeństwo. Od 2011 roku, każdy wyprodukowany przez firmę Kirkman® produkt należy do serii Ultra Tested®, z wyjątkiem kremów, lotionów i olejów.

Czy standardy czystości Ultra Tested® firmy Kirkman® są lepsze niż w innych firmach z branży suplementów diety?

Tak! Żadna inna firma nutraceutyczna nie bada swoich produktów pod kątem zawartości tak wielu potencjalnie szkodliwych zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska jak Kirkman® - a w rzeczywistości - żadna firma nawet nie jest blisko tych standardów! Nasze standardy badań Ultra Tested® znacznie przewyższają normy i wymagania rządowe.

Czy inne firmy z branży suplementów diety badają czystość swoich produktów?

Laboratorium

Jeśli firma nie jest producentem suplementów - a większość firm nie jest - nie są one zobowiązane do przeprowadzenia badania produktów pod kątem czystości, bezpieczeństwa oraz uzasadniania treści etykiet. Takie firmy te nie mogą zagwarantować, że ich produkty są czyste i bezpieczne.

Z drugiej strony, producenci są zobowiązani przez FDA do wykonania badań pod kątem zawartości krótkiej listy potencjalnie szkodliwych zanieczyszczeń oraz do sprawdzania treści etykiet. Większość renomowanych producentów przestrzega rządowych wymogów w zakresie badań, jednak niewiele wykracza poza to, co jest konieczne.

Powszechną praktyką producentów jest poleganie na "Certyfikatach Analizy", dotyczących zakupionych składników, uzyskanych od dostawców surowców. Nie jest to wiarygodnym źródłem informacji, zwłaszcza że 80% wszystkich surowców użytych w nutraceutykach i lekach pochodzi z Chin i innych źródeł zagranicznych. Jedynym sposobem dla zapewnienia czystości produktu jest przeprowadzenie szczegółowych testów pod kątem zawartości potencjalnie szkodliwych zanieczyszczeń środowiskowych, w największym możliwym zakresie.

Kirkman® wyznacza nowe standardy

Kirkman® zawsze był w czołówce firm stawiających na innowacyjność i skuteczność produktów, które spełniają potrzeby klientów. Powodem dla którego powstała seria Ultra Tested® jest coraz większa liczba dowodów wskazująca, że toksyny środowiskowe mogą powodować poważne problemy zdrowotne, zwłaszcza u rozwijających się dzieci.

Lista produktów