Co nas wyróżnia

Kirkman_Co_nas_wyroznia

Doświadczenie

Firma Kirkman® to wiodący producent suplementów diety dla osób o szczególnych wymaganiach i wrażliwości na pokarmy. Firma powstała w 1949 r. i jest najstarszą firmą z branży suplementów diety świadcząca usługi społeczności o szczególnych potrzebach. Firma jest pionierem w produkcji skutecznych, różnorodnych preparatów spełniających specjalne wymagania klientów.

Poświęcenie jakości i skuteczności

Kirkman® od zawsze był postrzegany jako lider jakości w branży nutraceutycznej. W społeczności osób ze specjalnymi potrzebami, reputacja firmy Kirkman® jako producenta wysokiej jakości nie ma sobie równych.

Bezpieczeństwo i skuteczność produktów są dla firmy Kikman® najważniejsze, dlatego zainwestowała ona w najnowocześniejsze technologie i urządzenia, aby zapewnić Klientom najczystsze i najskuteczniejsze produkty na rynku.

Większość firm sprzedających suplementy nie jest ich producentem, dlatego nie może zagwarantować dobrej jakości produktów. Kirkman® jest producentem, dlatego może kontrolować wszystkie etapy produkcji pod względem jakości. Firma przestrzega Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP) i posiada certyfikaty NSF.

Testy czystości firmy Kirkman®

W 2011 r. Kirkman® wprowadził linię produktów Ultra Tested™, która podlega najbardziej rygorystycznej kontroli czystości produktów w przemyśle suplementów diety. Produkty Ultra Tested™ są badane pod kątem zawartości ponad 950 szkodliwych substancji pochodzących ze środowiska, co znacznie przekracza zarówno wymogi FDA (Food And Drug Administration - Amerykańska Agencja Żywności i Leków) w zakresie testów jak i  pozostałe aktualne standardy.

Badania wykazujące, że toksyny pochodzące ze środowiska mogą być przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem, szczególnie u dzieci, skłoniły firmę Kirkman® do podwyższenia wymogów dotyczących czystości produktów.

Surowce obecnie stosowane w produkcji zarówno farmaceutyków jak i nutraceutyków pochodzą głównie z Chin, Indii, Meksyku i Ameryki Południowej. Amerykańscy producenci suplementów najczęściej nie mają pewności czy stosowane przez nich surowce nie zawierają zanieczyszczeń, gdyż kraje skąd pochodzą surowce praktycznie w żaden sposób tego nie kontrolują.

Protokół badania czystości firmy Kirkman® zawiera testy pod kątem zawartości pestycydów (insektycydów, fungicydów, herbicydów, biocydów), substancji zaburzających funkcjonowanie układu hormonalnego oraz innych potencjalnie szkodliwych substancji. Naukowcy wiążą stosowanie pestycydów z możliwością wzrostu występowania zaburzeń neurologicznych u dzieci. Badania pod kątem pestycydów nie są często przeprowadzane w przemyśle nutraceutycznym z wyjątkiem ziół i leków pochodzenia roślinnego. Wiele surowców stosowanych do produkcji suplementów rośnie w ziemi, gdzie ryzyko ekspozycji na pestycydy jest powszechne.

Oprócz testów na zawartość metali ciężkich, bakterii, drożdży, pleśni i powszechnych alergenów, każdy składnik produktów z linii Ultra Tested™ jest dodatkowo badany pod kątem setki potencjalnie szkodliwych pestycydów i substancji chemicznych. Produkt końcowy jest dwukrotnie badany na zawartość metali ciężkich, bakterii, drożdży, pleśni i powszechnych alergenów znacznie wykraczając poza regulacje FDA. Większość producentów suplementów bada swoje produkty tylko według zaleceń FDA, natomiast badania Kirkman® znacznie wykraczają poza te ramy co przedstawia tabela poniżej:

 

Badania Ultra Tested™ Kirkman® vs wymogi FDA
 Czynnik zanieczyszczający Wymogi  FDA
 Badania Kirkman®
Metale ciężkieWymaganych: 0.  Zalecane: 4.24 metale ciężkie
Bakterie, drożdże, pleśńWymaganych: 0.Bakterie, drożdże, pleśń
Alergeny

Wymaganych: 0.

Kazeina, gluten, orzechy, soja

Pestycydy (insektycydy, fungicydy, herbicydy,
biocydy), substancje zaburzające funkcjonowanie układu hormonalnego oraz inne potencjalnie szkodliwe substancje

Wymaganych: 0.

Pestycydy (insektycydy, fungicydy, herbicydy, biocydy), substancje zaburzające funkcjonowanie układu hormonalnego oraz inne potencjalnie szkodliwe substancje